“Egy város. Látszólag kövek és emberek. De a fények és árnyékok játéka mögött apró történetek. A két fotográfus képei elmossák az évszámokat és elfedik a helyszíneket. Kinszki Imre XX. század elején készített képei és Kaiser Ottó csaknem száz évvel későbbi fotográfiái szinte ugyanazokat a történeteket mesélik. Kettőjük lebegése egy budapesti mesévé fonódik össze, hiszen ugyanolyan csodálattal fordulnak a kövek, mint amilyen szeretettel az emberek felé.”
Kép forrása: Kaiser Ottó
A 40 képből álló, dupla kiállítás anyaga egyedi, időtlennek számító, komoly installáció. A képvilág főszereplője Magyarország fővárosa, Budapest. A „Budapesti mesék” című kiállítás anyaga a világ több pontján, számos nemzetközi sikert aratott. Több, mint 20 országban járt Európában és a Balkánon. A két sorozat között 80 év és egy háború telt el -meséli Kaiser Ottó.
Az alábbi youtube linkre feltöltött anyag a holokausztban odaveszett Kinszkinek a két világháború között készült budapesti fényképei mellé állítja a kortárs fotóművész Kaiser Ottó friss Budapest-felvételeit, mintegy válaszként hangulatában, ritmikában, témájában.
Kurátor: Bodnár Zita, Videó: Hegyi Réka, Zene: Calm Frequency – Zoohacker, Forrás: Magyarország Los Angeles-i Főkonzulátusának kulturális hírlevele
Ha az ember útra kel, előbb-utóbb olyan vidékre jut el, melyet érdemes otthon megmutatni. Csak kell valaki, aki útra kel! Csak kell valaki, aki mesél.! Hadd legyek ez most én-írja könyvében Kaiser Ottó.
Hogy miért éppen Budapest? Hallgassátok meg!