Site logo

Magyar mű a Chagrin Dokumentumfilm Fesztiválon

Az idei Chagrin Dokumentumfilm Fesztiválon mutatják be Pigniczky Réka és Lauer Rice Andrea új filmjét

A Magyar Diaszpóra Vizuális Emlékgyűjtemény alapítói, Pigniczky Réka és Lauer Rice Andrea örömmel jelentik be, hogy 2021. október 8-án, az ohiói Chagrin Dokumentumfilm Fesztiválon debütál új dokumentumfilmük, a The Memory Project: 1956/2021.

A The Memory Project: 1956/2021 olyan élettörténeti interjúk gyűjteménye, amelyben több mint 60 évvel az 1956 -os magyar forradalom után a Szovjetunió zsarnoksága elleni első és legjelentősebb felkelés szemtanúi megosztják személyes történeteiket a túlélésről és az ellenálló-képességről. A Magyar Diaszpóra Vizuális Emlékgyűjtemény azzal a céllal jött létre, hogy az ötvenhatos generáció történetei ne merüljenek feledésbe, hanem a rögzítve legyenek a következő nemzedékek számára. Az Emlékgyűjtemény alapítói eddig 10 országban és 3 kontinensen összesen 150 interjút vettek fel, amelyekből számos részlet látható lesz a filmben.

Pignitczky Réka, Les Vadasz (Vadász László) és Lauer Rice Andrea Forrás: Memory Project
Forrás: Memory Project

Az 1956-os forradalom 65. évfordulójának alkalmából készült film magával ragadó, személyes történeteket jelenít meg azoktól, akik ’56-ban Nyugatra menekültek, elsősorban az Egyesült Államokba. A szereplők sokszínűek – megjelenik köztük egy Napa-völgyi borásztól Richard M. Daley személyi fotósán át az Intel társalapítójáig. Elmesélik a forradalom előtti éveket, magát a felkelés napjait, azt, hogy hogyan hozták meg a döntést, hogy elmenekülnek szülőföldjükről és azt, hogy 1956 ma is mit jelent számukra.

A film szereplői: Ludányi András, Kondor László, George Springer, Magyar Judit, Forgách Péter, Lendvai-Lintner Imre, Lengyel Mária, Les Vadász, Jackovits Tamás, Kapcsándy Lajos, Daróczy Ibolya, Eszterhas Joe, Vörös Katalin, és Lauer Edith.

Bővebb információ: https://memoryproject.online/hu/

Facebook