A felvidéki Losoncon született írónő e kötet lapjain egy életre szóló szerelem történetét meséli el személyes élményei alapján.
Miután Mária és Dezső a hatvanas években családot alapít, a családfő egy szabadabb életre vágyva Amerikában képzeli el közös életüket. Politikai okokból azonban útlevelet nem kapnak, az országot nem hagyhatják el. Bár a közös életük boldog, az életüket megmérgezi az üldöztetés.
Húsz év után végül csodával határos módon sikerül elhagyniuk az országot: Amerika politikai menekültként befogadja őket. Kimagasló szakmai tudásának köszönhetően Dezső hamarosan vállalkozásba kezd, saját műhelyt nyit, ahol orvosi műszerek prototípusait gyártja. Később – nagy sikerrel – újításokkal, felfedezésekkel foglalkozik. Közben Mária bizonyítani akarja, hogy az ember akkor is lehet boldog, ha a szárnyait visszavágják.
Dezső és Mária izgalmas története nemcsak megérinti az olvasót, de el is gondolkodtatja arról, mennyire fontos nem feladni céljainkat. A sikernek, boldogságnak szinte mindig nagy ára van… azért küzdeni kell.
„A félelem és tehetetlenség érzését nem lehet elfelejteni” Interjú Imre Regina Máriával
A szomszéd cowboycsaládoknak is nagy szerepe volt abban, hogy Imre Regina Mária megírta a családtörténetét. A Nagy ár a szabadságért – Egy névtelen magyar feltaláló története című kötetet. A Kaliforniában élő szerző azt is elárulta, miért volt helyes döntés 1985-ben Csehszlovákiából kivándorolni és miért kellett másként megírni a történetüket az amerikai, illetve a magyar olvasóknak. A Könyv Guru interjúja
Érdeklődni Imre Regina Máriánál (mariaimre77@gmail.com)