Ez a kézikönyv a diaszpórában működő magyar szervezetek egész generációjának lesz az alapműve. Naprakész útmutató vezetők és szakemberek számára, mely biztosítja a nonprofit szervezetek sikeréhez szükséges fogalmi keretet, gyakorlati ismereteket, és tömör útmutatást. A kiadvány tele van a való életből vett tanácsokkal, amelyek segítenek a vezetőknek felkészülni szervezeti és személyes céljaik elérésére. Tippeket ad olyan átfogó keretek kialakítására, mint a szervezeti misszió és vízió, a rövid és hosszú távú stratégiák, a pénzügyi és programértékelési rendszerek kialakítása – melyek sokak munkáját teszi majd hatékonyabbá, s az egész szektort versenyképesebbé. Kitekint a közösségi média használatára a közösségépítésben csak úgy, mint az adománygyűjtésben. Útmutatást nyújt az önkéntesek motiválására és megtartására is. Mindezeken túl áttekinti az amerikai magyar bevándorlás történetét és az egész országra kiterjedő jelenlegi helyzetét.
“Könyvem célja, hogy áttekintést nyújtsak az amerikai magyar mentalitásról és a közösségek dinamikájáról. Bár a könyv tudásanyagának hátteréül nonprofit szakirodalom szolgál, még se egy száraz, tudományos ismertetőre számítsatok, hanem a valódi életből vett tapasztalatokra épülő kézikönyvre.”
-Pazaurek Piros, a könyv szerzője
Alapvetően Te, aki ezeket a sorokat is olvasod, nagyon szerencsés vagy! Bár a munkád nem feltétlenül a hobbid is egyben, de az biztos, hogy a hobbid rengeteg ember számára nagyon hasznos: közösséget építesz. Sokak számára érthetetlen, hogy mi a motivációd, miért teszel, nap mint nap valamit a közösségért. Ezt a belső késztetést nehéz leírni: vagy van valakiben, vagy nincs. A jó hír az, hogy ez a közösségi vezetőkben lévő késztetés tanulható és fejleszthető.
Ahhoz, hogy megértsük az amerikai magyar csoportok dinamikáját és szükségleteit, egy gyors pillantást vetünk az USA-ba történő magyar kivándorlás történetére a könyv bevezetőjében.
Pazaurek Piros, magyar tiszteletbeli konzul és a HungarianHub alapítója – a közösség egyik legkiemelkedőbb, fiatalos, nyitott gondolkodású, nagy szakértelemmel rendelkező, altruista vezetője: jól ismeri az amerikai magyar emigráció elmúlt csaknem kétszáz évét és tisztán látja a jelenét is. Ezért válik sikeres összekötő kapoccsá a kultúrák, államok, országok, generációk, politikai és vallási értékrendek, és közösségi szervezetek között. Mert együtt többre megyünk!
A könyv megvalósításánál olyan szakértők is bevonásra kerültek, akik a nonprofit világban és az üzleti életben már sikereket értek el. Maga a szerző is közel 20 éve dolgozik nonprofit szervezeteknél, mint közösségépítő, marketinges vagy éppen első számú vezető. Szakértő stábjában a new york-i Margit Patrícia Eszter is szerkesztőként részt vett, akinek múltjában számos civil szervezeti önkéntes munkát is magának tudhat, vagy éppen Piros férje, Tóvári-Nagy Gábor, aki mintegy 25 éve nagy világcégek menedzsment technikáit fordította le “nonprofit nyelvre”.
Sok tanácsot találhatsz az aktuális vírushelyzetben történő, a szervezetek működését komoly mértékben súlytó anyagi és közösségi túlélésre is.
A könyvet mintegy 1,5 éves kutatómunka, 9 év amerikai közösségépítési tapasztalat, sok száz óra beszélgetés amerikai közösségi vezetőkkel és közel 20 civil szférában töltött év is hitelessé teszi.
*A szponzorációs bevételeket a HungarianHub működési költségeinek fedezésére és a szervezetekhez történő eljuttatásra fordítjuk!