Egyedülálló látványt nyújt Kaliforniában, ahogy március derekán a vadvirágok felkúsznak a sivatag kopár hegylábaira. A tavasz első hónapjai színes fátylat borítanak a hosszasan elterülő vidék erózió koptatta, kopasz lankáira. Színekkel töltik meg a napszítta, olykor forró szél simította völgyeket.
A tavasz első hónapjainak pompája tengernyi látogatót csalogat a sivatag felé. Érdemes ide fényképezőgépekkel érkezni, a színes virágszőnyeg látványa varázslatos, keretbe kerülve, fényképen is varázslatosan mutat.
A vadvirágok teljes virágzásának időszaka többnyire március közepétől április közepéig tart. Ilyenkor a sivatag arculata szemlátomást, egyik hétről a másikra gyökeresen megváltozik. Ez nagyban függ a téli hónapokban leesett eső mértékétől is. A csapadékmennyiség kulcsfontosságú, az eső itt tényleg aranyat ér. Az esőcseppek varázserővel bírnak, képesek előcsalogatni a sivatag virágait.
Ha a sivatagi virágzást akarjuk megcsodálni, az Antilop-völgy (Antelope Valley) feltétlenül kerüljön a listánkra. A számos őshonos növénynek otthont kínáló terület a vadvirágzás időszaka alatt igen látogatott. A Mojave-sivatag színes gyöngye Los Angeles megyében, a sivatag nyugati részén terül el, megközelítően másfél órányi autóútra Los Angelestől.
A narancsszínben pompázó Kaliforniai mákvirág, pipacs, – az állam egyik jeles szimbóluma – jól alkalmazkodott a terület éghajlati sajátosságaihoz. A völgy nyugati részén tengernyi mennyiségben mutatja meg magát. Ez az élénk színű, csodás virág inspiráló szépséggel bír, színe megtölti a látóhatárt. A völgy dimbes-dombos területein a pipacsok védett környezetben növekedhetnek.
Szintén szót érdemel a Szóda-tó (Soda Lake), a Carizzo-síkság egyik száraz tava. A Playa körülbelül 1908 méter magasságban terül el a tengerszint felett. Az év legnagyobb részében szárazon álló, sóval telített meder januárban válik igazi tóvá. Az összegyűlt víz gyorsan elpárolog és fehér sószőnyeget hagy maga után. A látványos porszerű maradék nem más, mint nátrium-klorid, más néven konyhasó. A terület útjai, eső után nehezebben járhatók. Száraz időszakban az utakon elhaladó autók nagy port hagynak maguk után. Mindezt figyelembe véve érdemes ide ellátogatni, a vadvirágok itt is ezernyi színben pompáznak a tó környékén, a hegyek lábánál.
Említést érdemel, hogy itt húzódik az ismert Szent András-törésvonal. Légi felvételeken kiválóan látszik az útja. Itt szemmel is látható, ahogy keresztül szeli a síkságot. Izgalommal teli itt sétálni. A terület széles hegyhátait az erózió által kialakított kis völgyek választják el, messziről úgy néznek ki, mintha ezer gyökérrel kapaszkodnának a föld felszínéhez.
Tavasszal Bakersfield mellett is életre kelnek a lankák, a látvány itt is festői, szemet gyönyörködtető.
Bármerre is utazunk a tavasz folyamán a sivatagban, emlékezetes, színekkel teli út vár ránk. Hogy melyik helyen a legszebb a szem elé táruló látvány? Ezt az utazások során döntse el ki-ki maga.